سایت بهتره یا وبلاگ ؟

سوال های زیادی است که به ذهن تازه کارها برای راه اندازی سایت خطور می کند. که یکی از این سوالات این است که سایت بهتره یا وبلاگ ؟ اما اساساً این سوال اشتباه است! چرا که هیچ کدام از آن ها، از یکی دیگر بهتر نیست. هر کدام دارای ویژگی هایی است که در جای خود مناسب و قابل استفاده است. شما باید ببینید که نیاز شما با کدامیک سازگارتر است.

سایت بهتره یا وبلاگ ؟

سایت بهتره یا وبلاگ ؟

البته خیلی از کسانی که این سوال به ذهن شان خطور می کند ناشی از این موضوع است که آشنایی خوبی نسبت به تفاوت بین وبلاگ با سایت ندارند. به همین دلیل مطالعۀ مقالۀ قبلی را به این دسته از افراد توصیه می کنیم. تا بدانید که حتی با یک اسکریپت یکسان هم می توان یک سایت ساخت و هم وبلاگ. صرف اینکه سایت شما روی یک هاست و دامنۀ مجزا راه اندازی شده است، نمی توان به آن برچسب سایت زد. و اینکه اصولاً سایت از وبلاگ بهتر نیست که اگر این طور بود الان سایت های بزرگ و معروف هم در کنار سایت اصلیِ خود وبلاگ شان را راه اندازی نمی کردند.

اما همانطور که می دانید و در جریان هستید، اهمیت موتورهای جستجو بالاخص گوگل برای وبمسترها آن قدر بالا است و از طرف دیگر به دلیل خوش آیند بودن ساختار وبلاگ ها برای گوگل، سعی می کنند تا هر چه می توانند ساختار پایگاهِ آنها به سمت وبلاگ کشیده شود. وبلاگ ها به دلیل ماهیت پویاییِ خود حتی برای وبگردها هم جذاب هستند و همین عامل سبب شده رتبه های برتر در عرصۀ پایگاه های اینترنتی به کسانی داده شود که سایت شان شباهت بیشتری به وبلاگ دارد. یعنی به روز تر است.

یک آموزش جذاب دیگه!  چگونه وردپرس را نصب کنیم ؟

پس نتیجه ای که از این بحث می توان گرفت، بهتر یا بدتر کردن وبلاگ یا سایت اصولاً کار درستی نیست. باید دید که نیاز ما چیست و طبق آن نیاز دست به راه اندازی سایت یا وبلاگ زد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.