تاریخ انتشار پست وردپرس

یکی از مشخصات هر نوشته در وردپرس زمان و تاریخ انتشار پست وردپرس است. به نحوی که همین مشخصه باعث ایجاد یک نوع دسته بندی با عنوان بایگانی زمانی می شود. بایگانی روزانه، بایگانی ماهیانه و بایگانی سالیانه از دسته بندی های زمانی هستند که در وردپرس موجودند و تنها نوشته های سایت را شامل می شوند. علاوه بر این تاریخ انتشار پست وردپرس کاربردهای دیگری هم دارند. مثلاً در جاهایی مثل زیر عنوان هر نوشته تاریخ و زمان انتشار پست نمایش داده می شود تا برای بازدید کنندگان محرز باشد که انتشار آن محتوا در چه زمانی رخ داده و آیا آن نوشته جدید یا قدیمی است.

تعیین زمان انتشار نوشته وردپرس

در زمان انتشار نوشته در وردپرس جعبه ای با عنوان انتشار وجود دارد که مسئول تنظیمات زمان انتشار نوشته است. از طریق این جعبه علاوه بر اینکه قادرید زمان انتشار آن نوشته را برای نمایش در سایت تعیین کنید، حتی می توانید نوشته ها را برای زمان خاصی زمان بندی کنید. تا در آن زمان منتشر گردد. برای زمان بندی نوشته کافی است روی پیوند ویرایش روبروی “انتشار فوری” کلیک کنید. زمان مد نظرتان را انتخاب کرده و روی “قبول” کلیک نمایید.

تاریخ انتشار پست وردپرس

افزونه های زیادی برای کار با زمان و تاریخ انتشار نوشته وجود دارند. به عنوان مثال افزونۀ زمان بندی خودکار نوشته های وردپرس Auto Post Scheduler را در نظر بگیرید که با استفاده از آن قادرید تعداد زیادی از نوشته هایی که از قبل روی سایت ریختید و هنوز منتشر نشدند را زمان بندی کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  کرون جاب در وردپرس

کد نمایش تاریخ انتشار پست

از نظر برنامه نویسی شما قادرید تکه کدی را در جایی از پرونده های قالب وردپرس خود قرار دهید تا زمان انتشار نوشته درون سایت شما که مربوط به هر نوشته است نمایش داده شود. این تکه کد بدین صورت است:

<?php the_date(); ?>

تابع the_date() در وردپرس مسئول نمایش تاریخ انتشار نوشته ها در صفحات سایت شماست. می توانید به نحوی که خواستار آن هستید آن را سبک بندی کنید و در جایی از قالب که مد نظر شماست قرارش دهید.

تاریخ انتشار پست وردپرس برای موتورهای جستجو

از طرف دیگر با نمایش تاریخ انتشار نوشته در سایت، موتورهای جستجو هم ممکن است از این تاریخ برای تعیین تازگیِ آن محتوا استفاده کنند. همانطور که باید بدانید یکی از شاخص های رتبه بندی نوشته ها برای موتورهای جستجو به روز بودن آنها است. به همین دلیل است که اگر سایت تان را با محتوای تازه و جذاب به روز کنید، بازدید بیشتری از طرف گوگل و دیگر موتورهای جستجو به دست خواهید آورد.

بدین صورت ما در اینجا سعی کردیم توضیحات کاملی را راجع به تاریخ انتشار پست وردپرس به شما بدهیم. با دیگر آموزش های وردپرس که شما را در استفاده از این سیستم مدیریت محتوا حرفه ای می کند، همراه باشید.

یک آموزش جذاب دیگه!  زمان بندی خودکار نوشته ها با Auto Post Scheduler

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.